REZERWACJE INTERNETOWE

» Idea rezerwacji internetowych
» Rezerwowanie
» Rezygnacje
» Powiadomienia SMS o wolnych godzinach

Prezentacja i klub DEMO

Przed skorzystaniem z serwisu możesz dokonać próbnych rezerwacji w wirtualnym klubie DEMO lub objerzeć krótką prezentację pokazująca kork po kroku jak dokonywać rezerwacji.

Idea rezerwacji internetowych

Serwis nie jest pośrednikiem pomiędzy rezerwującymi, a włacicielami obiektów sportowych. Oznacza to, że nie są pobierane od osób rezerwujących żadne prowizje ani opłaty. Zasady rezerwacji oraz ceny za wynajęcie kortu ustala ich właściciel który jest administratorem klubu w serwisie. Jest on również odpowiedzialny za aktualność danych o wolnych godzinach.

Właściciel obiektu powinien na stronie [regulamin] umieścić regulamin rezerwacji określający np. ile godzin minimalnie można rezerwować, czy i na ile dni przed rezerwacją można ją anulować, z jakim wyprzedzieniem można dokonywać rezerwacji, cennik itp. Koniecznie zapoznaj się z regulaminem.

Rezerwowanie

Rezerwacje składa się na stronie [rezerwacje] zawierającej grafik rezerwacji na kolejne dni. Wolne godziny oznaczone są kolorem zielonym, a godziny zajęte lub niedostępne do rezerwacji kolorem czerwonym.

W kolejnych punktach opisano procedury rezerwacji oraz rezygnacji (anulowania rezerwacji). W systemie dostępne są dwie metody rezerwacji : dla stałych klientów i pozostałych. Właściciel obiektu określa, która z tych metod rezerwacji jest dostępna. Możliwe jest udostępnienie obu metod jednocześnie.

Nie zawsze właściciele kortów udostępniają wszystkie z nich do rezerwacji przez internet (sprawdź w regulaminie klubu) więc jeśli na grafiku nie ma wolnych godzin możesz próbować dokonać rezerwacji telefonicznie.

Rezerwowanie - stali klienci

Stali klienci to tacy, których właściciel obiektu wprowadził do bazy danych. Jeśli nie ma Cię na listach wyboru lub nie znasz swojego hasła skontaktuj się z właścicielem obiektu np. kortów. Wprowadzi Cię on do bazy danych systemu i prześle hasło.

Aby złożyć rezerwację :

1 - wybierz godziny poprzez zaznaczenie checkboxa
2 - z listy rezerwujący wybierz siebie
3 - do pola hasło wprowadź swoje hasło
4 - opcjonalnie z listy przeciwnik wybierz z kim będziesz grał
5 - kliknij w przycisk rezerwuj

Zaznaczone godziny zmienią kolor na czerwony i pokaże się w nich Twoje nazwisko. Jeśli coś zrobiłeś niepoprawnie wyświetlony zostanie komunikat.

Rezerwowanie - pozostali klienci

Jeśli nie ma Cie na liście stałych klientów możesz dokonać rezerwacji podając swoje dane osobowe i komórkę. Zazwyczaj administratorzy obiektów ustawiają opcję potwierdzania tożsamości rezerwującego przez wymóg podania jednorazowego hasła przesłanego na komórkę rezerwującego podczas dokonywania rezerwacji.

Aby złożyć rezerwację :

1 - wybierz godziny poprzez zaznaczenie checkboxa
2 - wprowadź imie, nazwisko i numer komórki
3 - kliknij w przycisk rezerwuj, system wyśle na podaną komórkę SMSa z hasłem jednorazowym
4 - wprowadź hasło jednorazowe otrzymane SMSem i kliknij przycisk rezerwuj

Zaznaczone godziny zmienią kolor na czerwony i pokaże się w nich Twoje nazwisko. Jeśli coś zrobiłeś niepoprawnie wyświetlony zostanie komunikat.

Rezygnacje

Rezygnacje są dostępne poprzez internet tylko dla stałych klientów. Aby anulować złożoną rezerwację przejdź na stronę [rezygnacje]. Jeśli w menu nie ma tej strony to znaczy, że właściciel obiektu zablokował możliwość anulowania rezerwacji przez internet (w takim wypadku anulowania rezerwacji dokonuje się telefonicznie - sprawdź w regulaminie). Aby anulować rezerwację :

1 - z listy rezerwujący wybierz siebie
2 - do pola hasło wprowadż swoje hasło
3 - kliknij przycisk [pokaż rezerwacje]
4 - kliknij w [usuń] w wierszu rezerwacji, którą chcesz anulować

Jeśli w wierszu rezerwacji zamiast [usuń] jest napis "po terminie" to oznacza to, że dopuszczalny termin na anulowanie rezerwacji upłynął. Zazwyczaj są to trzy dni przed datą na którą jest rezerwacja (sprawdź w regulaminie).

Powiadomienia SMS o wolnych godzinach

Jeśli nie masz stałych (np. cotygodniowych) rezerwacji i "wstrzeliwujesz" się w wolne godziny zapewne zainteresuje Cię możliwość zapisania się na listę klientów, którzy są automatycznie powiadamiani SMSami o wolnych godzinach na najbliższe dni. Serwis nie pobiera żadnych opłat za dostarczane Ci SMSy.

Możesz np. określić, że jesteś zainteresowany wolnymi godzinami w dni powszednie od godziny 16.00 oraz w weekendy do godziny 16.00. Będziesz wówczas co określoną przez administratora klubu ilość dni (zwyczajowo co 3 dni) powiadamiany SMSem o wolnych godzinach w tych przedziałach czasowych.

Aby zapisać się na listę klientów powiadamianych przejdź na stronę [powiadomienia SMS]. Dla interesującego Cię obiektu klubu wybierz przedziały czasowe oraz zaznacz box [powiadamiaj mnie SMSem] i wciśnij przycisk [zapisz moją konfigurację powiadomień SMS].

Uwaga : SMSy będą do Ciebie wysyłane tylko gdy [status powiadomień obiektu] jest włączony (kolor zielony). Jeśli administrator klubu ustawił status powiadomień obiektu na wyłączony (kolor czerwony) to SMSy nie są wysyłane.