ELITE SPORT CLUB
72-006 Mierzyn (koło Szczecina) ul. Spółdzielców 8k tel 531-01-01-01
Select language
Germany  Polish
Stop translation
SportClubRank
Strona główna
Logowanie administratora
Pomoc
Wybierz dyscyplinę:
» TENIS
» TENIS STOŁOWY
Klub
Zawodnik
Wieści klubowe
Zgłoszenia
Rezerwacje
Mecze
Liga grupa czerwona
2014-02-10
Liga grupa niebieska
2014-03-30
Liga grupa zielona
2014-03-30
Turnieje zakończone
Liga zimowa 2012/13 regulamin

Warunki uczestnictwa

W rozgrywkach może brać udział każda osoba, która od co najmniej pięciu lat nie posiada licencji zawodniczej PZT i zobowiązuje się do przestrzegania regulaminu.

Zawodnicy umawiają się na mecze samodzielnie. Do ligi można dołączyć w dowolnym momencie sezonu. Mecze rozgrywane są na kortach klubu. Nie ma wpisowego, a cena kortu na mecze ligowe wynosi 25 zł za godzinę gry (z ogrzewaniem).

Liga zostanie rozegrana od 12 listopada do połowy kwietnia. Zapisy pod numerem tel. 531-01-01-01 lub na formularzu zgłoszeniowym.

Strona internetowa, SMSy i rezerwacje

Ranking, wyniki, kojarzenia rund oraz terminy dostępne są na stronie www.sportclubrank.pl?klub=EliteSportClub. Po wygenerowaniu kojarzeń każdej rundy zawodnicy otrzymywać będę SMSy z informacją o przeciwniku i nieprzekraczalnym terminie rozegrania meczu.

Aby sprawnie umawiać się na mecze zachęcamy do korzystania z możliwości rezerwacji kortów online. Na mecz ligowy należy dokonać rezerwacji na dwie godziny.

Zasady rozgywek

Liga zostanie rozegrana systemem szwajcarskim na dystansie 10 rund. Do końcowego rankingu liczą się wyniki z 9 meczy, w których zawodnik zdobył najwięcej punktów. W dowolnym momencie zawodnik może zgłaszać pauzy. Pauzę należy zgłosić co najmniej rundę wcześniej.

Kojarzenia kolejnych rund generowane są co 14 dni. Na rozegranie meczu każdej rundy zawodnicy mają 28 dni. Zawodnicy, którzy mają 3 mecze zaległe, nie będą kojarzeni w kolejnych rundach do momentu aż nadrobią zaległości.

W kolejnych rundach ligi zawodnicy kojarzeni są w ten sposób, że różnica procentowej ilość zdobytych przez nich punktów jest możliwie najmniejsza. Taki system kojarzeń zapewnia, że mecze ligowe rozgrywane są zawsze pomiędzy zawodnikami o zbliżonej sile gry bez względu na to czy zawodnik startuje od początku ligi czy dołącza do rozgrywek w trakcie sezonu.

Dwóch tych samych zawodników gra ze sobą tylko raz w przeciągu trwania całej ligi.

Po przekroczeniu terminu na rozegranie meczu zawodnik z wyższym rankingiem może zarządać uznania zwycięsta walkowerem jeśli mecz nie został rozegrany nie z jego winy. Zawodnicy, którzy oddadzą walkowerem 3 mecze lub 2 z rzędu będą usuwani z ligi. Jeśli złapałeś kontuzję, jedziesz na urlop lub nie masz czasu - zgłoś pauzę, wtedy nie będziesz kojarzony.

Punktacja

Mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów. Zawodnicy mogą ustalić za obopólną zgodą (nawet w trakcie meczu), że przy stanie 1-1 w setach rozgrywają supertiebreak (np. kończy się czas rezerwacji)

Jeśli jeden z zawodników jest kobietą, ukończył 60 lat lub nie ukończył 14 lat może zażądać przed meczem, że przy stanie 1-1 w setach o zwycięstwie decyduje supertiebreak

Zwycięzcą ligi zostaje zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów z 9 meczy. Przy równej ilości punktów o kolejności decyduje mała punktacja (kolejno różnica wygranych/przegranych setów a następnie gemów)

Punktację za wynik meczu przedstawia tabela:

wynik (sety)zwycięzcapokonany
2-03 pkt0 pkt
2-12 pkt1 pkt
walkower3 pkt0 pkt
pauza0 pkt
bye3 pkt

bye - zawodnik pazuje na skutek nieparzystej liczby zawodników w rundzie


 
Załóż konto - zorganizuj rozgrywki w Twoim klubie | Znajdź klub | Tu gramy - dołącz do nas !! | Zarezerwuj kort | Kontakt z administratorem serwisu