AMATORSKI TENIS ŚLĄSKI
... bo tenis jest fajno gra !
SportClubRank
Strona główna
Logowanie administratora

HARMONOGRAM TURNIEJÓW
REJESTRACJA -
DOŁĄCZ DO NAS !!

Wieści klubowe
2019-04-18
Mecze

Ranking Grand Prix ATŚ 2019
Ranking Grand Prix Beskidów 2019
Ranking Grand Prix ATŚ Kobiet 2019
Ranking Grand Prix Deble Zmienne 2019
Ranking Grand Prix Deble 2019

Ranking Grand Prix ATŚ 2018/19
Ranking Grand Prix Beskidów 2018/19
Ranking Grand Prix WCT 2018/19
Ranking Grand Prix Deble Zmienne 2018/19

Rozegrane turnieje Grand Prix ATŚ
Rankingi ELO

2019-08-18 gr.M SP Budowlani
2019-08-18 gr.B SP Budowlani
2019-08-17 gr.C SP Budowlani
2019-08-17 deble zmienne BTT Będzin
2019-08-15 gr.B BTT Będzin
2019-08-11 gr.BC BTT Będzin
2019-08-11 gr.A SP Budowlani
2019-08-10 gr.C SP Budowlani
2019-08-10 deble zmienne BTT Będzin
2019-08-04 gr.M BTT Będzin
2019-08-04 gr.A BKT Advantage
2019-07-28 gr.C Mostostal
2019-07-28 gr.A Mostostal
2019-07-27 gr.B deble zmienne TKS&SP Budowlani
2019-07-27 gr.A deble zmienne TKS&SP Budowlani
2019-07-21 gr.M SP Budowlani
2019-07-21 gr.D SP Budowlani
2019-07-20 gr.C SP Budowlani
2019-07-20 gr.B SP Budowlani
2019-07-14 kobiety SP Budowlani
2019-07-13 gr.C BKT Advantage
2019-07-13 gr.B BTT Będzin
2019-07-13 gr.A BKT Advantage
2019-07-07 gr.M BTT Będzin
2019-07-07 gr.D SP Budowlani
2019-07-07 gr.C SP Budowlani
2019-07-07 deble zmienne BTT Będzin
2019-07-06 gr.B SP Budowlani
2019-07-06 gr.B BKT Advantage

Amatorski Tenis Śląski
Regulamin Grand Prix ATŚ
Śląskie ligi klubowe
 
#  2019-04-18    ATŚ 2018/19
ARKADIUSZ PASTUSZKA MISTRZ GRAND PRIX ATŚ 2018/19
W sezonie halowym 2018/19 graliśmy na CHTT Azoty Chorzów, BKT Advantage Bielsko-Biała, Silesia Club Bytom, KS Górnik Bytom, WCT Wodzisław, Mostostal Zabrze, Tenis Arena Gliwice i Sport Park Budowlani Katowice. Można było więc pograć na trawie, dywanie, hardzie i mączce. W rozgrywkach udział wzięło 250 amatorów, a razem z deblistami grało nas powyżej 300 osób. Podziękowania dla Dawida Kina, Jasia Koguta, Piotrka Kwiatkowskiego i Andrzeja Bogacza za pomoc w organizacji i prowadzenie turniejów. Do zobacznia na kortach otwartych.
Grand Prix ATŚ   » ranking końcowy   » masters
mistrz Arkadiusz Pastuszka, vicemistrz Paweł Czarnota, III miejsce Krzysztof Grzybowski
W sezonie letnim Arek Pastuszka na ostatniej prostej podczas masters utracił pozycje lidera rankingu i ostatecznie ulegając znacznie młodszym rywalom zajął trzecie miejsce. Tym razem jednak jego przewaga była na tyle duża, że nikt nie miał szans na odebranie mu mistrzostwa. Turniej rozpoczęlismy więc od złożenia gratulacji nowemu mistrzowi...
Damian Pastuszka, Zygmunt Kopczyński, Dawid Kin, Arek Pastuszka,
Mateusz Ryś, Paweł Czarnota, Tomasz Miczkowski, Krzysztof Grzybowski
.. i zaczęła się gra o wicemistrzostwo. Realne szanse miało pięciu zawodników ale fawortyami byli aktualny mistrz GP Beskidów Krzysztof Grzybowski oraz Paweł Czarnota z zaledwie 16 pkt straty.
W pierwszej rundzie Paweł zrewanźował się za niedawną porażkę z Mateuszem Rysiem - tym razem to on wygrał w supertiebrraku. Natomiast Krzysiek uległ najstarszemu uczestnikowi masters Zygmuntowi Kopczyńskiemu - aktualnemu halowemu mistrzowi polski amatorów 65+. Swoje mecze przegrali rówież Dawid Kin i Tomek Miczkowski z grupy pościgowej.
W rundzie drugiej Paweł i Krzysiek obaj wygrali za 3 pkt. Tomek zdobył 2 pkt, a Dawid i Mateusz po kolejnej prażce stracili swoje szanse na podium.
W rundzie trzeciej Krzysiek uporał się z Dawidem w dwóch setach i czekał na wynik meczu Pawła z bratem mistrza Damianem Pastuszką. Mecz rozpoczął się dla Pawła niepomyślnie od utraty seta, a porażka oznaczała wicemistrzostwo dla Krzyśka. Ostatecznie Paweł odrobił stratę seta, wytrzymał napięcie w supertiebreaku zostając zwycięzcą masters i wicemistrzem GP ATŚ.
wicemistrz Paweł Czarnota i III miejsce Krzysztof Grzybowski
Grand Prix ATŚ gr.B średniozaawansowana   » ranking końcowy   » masters
mistrz Daniel Procner, vicemistrz Andrzej Krzemień, III miejsce Damian Wojnar
wicemistrz Andrzej Krzemień, mistrz Daniel Procner, III miejsce Damian Wojnar
i zawsze uśmiechnięty Robert Mrzygłód na IV miejscu
W gr.B aż pięciu zawodników miało szansę na mistrzostwo. Głównymi faworytmi byli lider Andrzej Krzemień, trzeci zawodnik cyklu GP Beskidów Daniel Procner z 12 pkt starty oraz letni mistrz Damian Wojnar z 38 pkt starty. Andrzej miał świetną końcówkę sezonu, w marcu wygrał turniej gr.B oraz zajął drugie miejsce w turnieju gr.A - spodziewaliśmy się, że z taką formą utrzyma przewagę i sięgnie po mistrzostwo.
Andrzej i Daniel w pierwszych dwóch rundach wygrali dwa mecze tracąc obaj jedynie po secie. Grupa pościgowa Damian i Robert Mrzygłód wypadała słabiej i odpadła z walki o mistrzostwo. W rundzie trzeciej Andrzej trafił na Roberta, a Daniel na Damiana i tu zaczęły się niespodzianki...
Zupełnie zrezygnowany po dwóch porażkach Robert nagle zerwał się do walki i niespodziewanie po raz pierwszy po czterech dotychczasowych porażkach pokonał Andrzeja i to w dwóch setach. Damian, ustępujący mistrz wygrał natomiast z Danielem w supertiebreaku. Urwanie seta dało jednak Danielowi pierwsze miejsce w masters, pozycję lidera rankingu i mistrzostwo gr.B. Wicemistrzostwo dla Andrzeja, a miejsce trzecie dla Damiana.
Grand Prix ATŚ gr.C podstawowa   » ranking końcowy   » masters
mistrz Krystian Łączykowski, vicemistrz Kamil Korzelak, III miejsce Mariusz Zuzel
wicemistrz Kamil Korzelak, mistrz Krystian Łączykowski, III miejsce Mariusz Zuzel
Po słabym początku sezonu Krystian Łączykowski zaczął się rozkręcać i do turniej masters przystąpił już z "jedynką". Tuż za nim ze stratą tylko 10 pkt plasował się świeżo upieczony mistrz GP Beskidów gr.C Grzegorz Kurkiewicz. Szanse na mistrzostwo mieli jeszcze Kamil Korzelak oraz obrońca tytułu Mariusz Wojciechowski.
W pierwszej rundzie Krystian po zaciętym meczu wygrał z Mariuszem, a w drugiej również po supertiebreaku z Grzegorzem eliminując ich z walki o mistrzostwo. Niespodziankę sprawił debiutujący w tym sezonie w ATŚ Mariusz Zuzel, który wskoczył do masters z rezerwy. Wygrał dwa pierwsze mecze, w tym pokonując walczącego o mistrzostwo Kamila, a uległ dopiero w rudzie trzeciej nowemu mistrzowi Krystianowi. Wystarczyło to jednak na awans na podium. Wicemistrzostwo dla Kamila, który w ostatnim meczu w dwóch tiebreakach pokonał ustępującego mistrza Mariusza Wojciechowskiego.
Grand Prix Beskidów   » ranking końcowy   » masters
mistrz Krzysztof Grzybowski, vicemistrz Łukasz Małolepszy, III miejsce Daniel Procner
Bartek Sitko, Krzysztof Osemlak, Krzysztof Grzybowski, Jakub Grodecki,
Łukasz Małolepszy, Daniel Procner, Piotr Galuś
Wygrywając masters z kompletem punktów Krzysztof Grzybowski wicemistrz z sezonu 2017/18 postawił kropkę na "i" pewnie zdobywając mistrzostwo GP Beskidów. Bezpośredni mecz w rundzie trzeciej pomiędzy Łukaszem Małolepszym i Danielem Procnerem rozstrzygnął o wicemistrzostwie. Po przegraniu pierwszego seta udało się Łukaszowi odwrócić losy spotkania i pokonać rywala w supertiebreku.
wicemistrz Łukasz Małolepszy, mistrz Krzysztof Grzybowski, III miejsce Daniel Procner
Grand Prix Beskidów gr.C podstawowa   » ranking końcowy   » masters
mistrz Grzegorz Kurkiewicz, vicemistrz Basia Baczewska, III miejsce Konrad Dybek
III miejsce Konrad Dybek, wicemistrz Basia Baczewska, mistrz Grzegorz Kurkiewicz
Zdecydowanym liderem w gr.C był Grzegorz Kurkiewicz i jedynie Basia Baczewska miała jeszcze niewielkie szanse na mistrzostwo. Po zwycięstwach w rundzie pierwszej pretendenci spotkali się w rundzie drugiej. Poprzednie mecze pewnie wygrywał Grzegorz, tym razem Basia była zmotywowana i postawiła twarde warunki, mimo to przegrała 6:5 6:4. Wygrywając w rundzie trzeciej obroniła jednak wicemistrzostwo.
Kandydatów do trzeciego miejsca na podium było kilku, wsród nich druga z pań Magda Mielnik. Ostatecznie dzięki zajęciu drugiego miejsca w masters i świetnej końcówce sezonu przypadło ono Konradowi Dybkowi.
Grand Prix WCT   » ranking końcowy   » masters
mistrz Bartek Sitko, vicemistrz Marcin Grzenia, III miejsce Aleksander Klich
Mimo zwycięstwa w masters z kompletem punktów Marcinowi Grzeni nie udało zdobyć się mistrzostwa WCT, przewaga punktowa lidera rankingu i trzeciego zawodnika masters Bartka Sitko była zbyt duża. Trzecie miejsce dla drugiego w masters Aleksandra Klicha.
Grand Prix WCT gr.BC średnia/podstawowa   » ranking końcowy   » masters
mistrz Leszek Wróbel, vicemistrz Andrzej Stanek, III miejsce Wojciech Krzak
wicemistrz Andrzej Stanek, mistrz Leszek Wróbel, Marcin Paprotny, III miejsce Wojciech Krzak
W grupie BC obrońca tytułu z przed roku Leszek Wróbel miał sporą przewagę punktową nad kolejnymi trzema zawodnikami z grupy pościgowej Andrzejem Stankiem, Wojciechem Krzakiem i Marcinem Paprotnym Realne szanse na odebranie mistrzostwa Leszkowi miał tylko Andrzej.
Turniej rozpoczął się źle dla Leszka, przegrał swój pierwszy mecz 1:2 z Dawidem Kuczukiem. Wygrał jednak drugi mecz za 3 pkt i utrzymał dystans punktowy do grającego jak z nut Andrzeja, który ukończył masters z kompletem punktów. W ostatniej rundzie Leszek zmierzył się z Wojtkiem Krzakiem i aby obronić tytuł musiał zwyciężyć. Mimo przegrania pierwszego seta sprostał zadaniu wygrywając w supertiebreaku.
#  2018-04-25    ATŚ 2017/18
MARCIN POKRZYWNICKI MISTRZ ATŚ 2017/18
Kto nie miał okazji stojąc po drugiej stronie siatki poznać firmowej
forhendowej kosy "Pokrzywki" nie wie jeszcze jak ciężkie może być życie
z dedykacją dla mistrza i powodzenia na turniejach ogólnopolskich
Grand Prix ATŚ   » ranking końcowy   » masters
mistrz Marcin Pokrzywnicki, vicemistrz Zbigniew Dyrbuś, III miejsce Rafał Tkaczewski
III miejsce Rafał Tkaczewski, mistrz Marcin Pokrzywnicki, Piotr Banaszczyk i Janusz Bogusławski
...i brawa dla Piotrka i Janusza za odwagę :)
Pod nieobecność wielu graczy ścisłej czołówki Marcin Pokrzywnicki nie miał sobie równych - w całym sezonie przegrał tylko dwa mecze - i pewnie zdobył tytuł mistrza rewanżując się Rafałowi Takczewskiemu za porażkę w ostatniej rundzie masters poprzedniego sezonu halowego która po wielomiesięcznym liderowaniu kosztowała go utratę mistrzostwa na rzecz Rafała. Vicemistrzem został, niestety nieobecny na masters Zbyszek Dyrbuś - nie starczyło już zdrowia po masters WCT, a na dogonienie Marcina i tak nie było już szans.
Który to już pojedynek ? Tym razem dla Marcina, ale wciąż jeszcze 14-8 dla Rafała !!
Liga ATŚ gr.B   » Ligs gr.B średniozaawansowana
mistrz Daniel Kopeć, vicemistrz Marek Adamczyk, III Aleksander Stępień
Rozgrywki w lidze grupy średniozaawansowanej przebiegały pod dyktando Daniela Kopcia i Marka Adamczyka choć obaj liderzy odnieśli po cztery porażki w sezonie ligowym. Niestety problemy zdrowotne uniemożliwiły Markowi udział w sesji finałowej i walkę o mistrzostwo z Danielem. Natomiast losy trzeciego miejsca ważyły się w ostatniej rundzie. Mistrz grupy C Piotrek Galus dzielnie walczył z Danielem i pomimo, że urwał seta nie starczyło to do obrony trzeciego miejsca przed Olkiem Stępniem, który swój mecz wygrał z Mariuszem Witeckim.
Słowa uznania należą się mistrzowi, który zaledwie półtora roku temu zwyciężył letnią ligę gr.C i od tego czasu notuje stały progres. Takich sukcesów dających największą satysfakcję życzymy wszystkim uczestnikom rozgrywek ATŚ.
IV miejsce Piotr Galus, mistrz Daniel Kopeć, III miejsce Olek Stępień
Liga ATŚ gr.C   » Liga gr.C podstawowa
mistrz Klaudiusz Poniedziałek, vicemistrz Piotr Galus, III miejsce Leszek Jezierski
Walka o mistrzostwo miała rozstrzygnąć się między liderami Piotrkiem Galusem i Leszkiem Jezierskim ale wszystkich zaskoczył przyczajony czarny koń... Piotrek i Leszek spotkali się w pierwszym meczu. Kontuzjowany Leszek stawiał opór tylko w pierwszym secie, w drugim skreczował by zaoszczędzić bolący nadgarstek na obronę trzeciego miejsca w kolejnej rundzie. Na pozycję drugą awansował Klaudiusz Poniedziałek wygrywając za 3 pkt z Izą Mackiewicz i zmniejszając staratę do lidera do 2 pkt.
W ostatniej rundzie spotkali się Piotrek i Klaudiusz. Piotrkowi wystarczało urwanie seta do zdobycia mistrzostwa. Niestety najaktywniejszy zawodnik tego sezonu przegrał 6:3 6:5 i tym samy nieoczekiwanie to Klaudiusz zdobywając komplet 6 pkt w sesji finałowej został mistrzem gr.C. Trzecie miejsce zgodnie z planem taktycznym wybronił Leszek pokonując walczącego o podium Adama Zająca.
przed pojedynkami sesji finałowej: Piotr Galuś, Klaudiusz Poniedziałek,
Iza Mackiewicz, Leszek Jezierski, Adam Zając, Marek Moździerz
vicemistrz Piotr Galus, mistrz Klaudiusz Poniedziałek, III miejsce Leszek Jezierski
Grand Prix WCT   » ranking końcowy   » Masters WCT
mistrz Zbigniew Dyrbuś, vicemistrz Marcin Pokrzywnicki, III miejsce Ryszard Wieczorek
III miejsce Ryszard Wieczorek, mistrz Zbigniew Dyrbuś, vicemistrz Marcin Pkrzywnicki
Zajmując drugie miejsce w masters zawodnik gospodarzy Zbyszek Dyrbuś powetował sobie utratę vicemistrzostawa z przed roku gdy w ostatnim meczu masters przegrał z Kamilem Wójcikiem i w tym sezonie pewnie zdobył tytuł mistrza GP WCT. Marcin Pokrzywnicki mimo zwycięstwa w masters nie odrobił start do mistrza i zdobył drugie miejsce w generalce. Ostatnie miejsce na podium dla Ryszarda Wieczorka, który zajmując trzecie miejsce w masters odparł atak ścigającego go Rafała Korowczyka.
Grand Prix WCT gr.BC   » Masters WCT gr.BC
mistrz Leszek Wróbel, vicemistrz Grzegorz Ługowski, III miejsce Marcin Paprotny
W drugim sezonie turniejów ATŚ na WCT rozkręciła się grupa BC. Wiele turniejów było bardzo wyrównanych, a wiele meczów kończyło się zaskakującymi wynikami. Kilku zawodników zrobiło wyraźny postęp w porównaniu do zeszłego sezonu. Kto wie może w sezonie 2018/19 uda się już rozgrywać turnieje oddzielnie w grupach B i C przyciągając gaczy, którzy jeszcze nigdy nie brali udziału w rywalizacji "na serio".
Zajmując drugie miejsce w masters z dużym zapasem punktów mistrzostwo gr.BC pewnie zdobył Leszek Wróbel. Zwycięzca masters Grzegorz Ługowski - a wśród pokonanych sam mistrz - przeskoczył vicelidera rankingu Marcina Paprotnego i zdobył vicemistrzostwo.
vicemistrz Grzegorz Ługowski, mistrz Leszek Wróbel i miejsce III Marcin Paprotny
Grand Prix Beskidów   » ranking końcowy   » Masters
mistrz Marcin Pokrzywnicki, vicemistrz Krzysztof Grzybowski, III miejsce Arkadiusz Sohlich
Krzysztof Kużdrzał, vicemistrz Krzysztof Grzybowski, mistrz Marcin Pokrzywnicki,
miejsce III Arkadiusz Sohlich i Ziemowit Makuch.
Po dwóch kolejnych vicemistrzostwach w sezonach 2015/16 i 2016/17 Marcin Pokrzywnicki wreszcie mistrzem Beskidów - tego tytułu brakowało Marcinowi do kolekcji. Na kolejnych miejscach zawodnicy gospodarza BKT Advantage - Krzysztof Grzybowski, który powrócił do GP Beskidów po dłuższej przerwie oraz Arkadiusz Sohlich czwarty zawodnik poprzedniego sezonu.
Grand Prix Beskidów gr.BC   » Masters gr.BC
mistrz Marek Seredyński, vicemistrz Jacek Zontek, III miejsce Leszek Musiał
vicemistrz Jacek Zontek, mistrz Marek Seredyński i miejsce III Leszek Musiał
Pierwszy raz tej wiosny prawdziwie letnia wręcz pogoda nie zachęcała do gry na hali, ale czołówka gr.BC stawiła się rozstrzygnąć losy mistrzostwa. Poza konkurencją tego dnia był Marek Seredyński który awansował z drugiej na pierwszą pozycję w generalce. Jacek Zontek wybronił vicemistrzostwo w zaciętym meczu z trzecim Leszkiem Musiałem.
#  2017-10-31    ATŚ 2017
MICHAŁ WILAMOWSKI MISTRZ ATŚ 2017
Grand Prix ATŚ   » ranking końcowy   » masters
mistrz Michał Wilamowski, vicemistrz Marcin Pokrzywnicki, III miejsce Zbygniew Więcław
Mistrzem ATŚ 2017 został pewnie Michał Wilamowski bez porażki w tym sezonie. Miejsce drugie i trzecie jak w sezonie halowym Marcin Pokrzywnicki i Zbyszek Więcław. Zimowy mistrz Rafał Tkaczewski tym razem po raz pierwszy od paru lat poza podium na miejscu czwartym (ale magisterka zaliczona)
vicemistrz Marcin Pokrzywnicki, mistrz Michał Wilamowski, III miejsce Zbyszek Więcław
uczestnicy masters : Michał Wilamowski, Rafał Tkaczewski, Marcin Pokrzywnicki, Zbyszek Więcław,
Piotr Zarzecki, Arek Pastuszka, Kaz Leśkiewicz, Rafał Korowczyk
Grand Prix ATŚ gr.A   » ranking końcowy   » masters gr.A
mistrz Arkadiusz Pastuszka, vicemistrz Damian Pastuszka, III miejsce Jarek Giejc
W drugiej rundzie lider rankingu Arek Pastuszka nieoczekiwanie przegrał 2:1 z bratem Damianem co zbliżyło do niego grupę pościgową. Jednak pewna wygrana w trzeciej rundzie dała Arkowi drugie miejsce w masters i mistrzostwo w końcowym rankingu. Vicemistrzem został zwycięzca masters Damian Pastuszka - do brata zabrakło tylko dwóch (!!) punktów. Na miejscu trzecim weteran gr.A Jarek Giejc - który to już raz na podium...?
Darek Kotuchna, Zygmunt Kopczyński, vicemistrz Damian Pastuszka, mistrz Arek Pastuszka,
III miejsce Jarek Giejc, Tadek Rogowski
Grand Prix ATŚ gr.B   » ranking końcowy   » masters gr.B
mistrz Piotr Banaszczyk, vicemistrz Bartosz Joniec, III miejsce Robert Mrzygłód
Tylko naprawdę kiepski występ w masters mógł pozbawić Piotrka Banaszczyka mistrzostwa gr.B. Piotrek jednak przezwyczaił nas do takich wpadek... ale nie tym razem: dwa pewnie wygrane mecze wystarczyły do zdobycia mistrzostwa. Wicemistrzostwo dla zwycięzcy masters Bartosza Jońca. O miejscu trzecim decydował ostatni mecz turnieju, w którym Robert Mrzygłód pokonał w supertiebraku Damiana Wojnara co dało mu trzecie miejsce w masters i upragniony awans na podium w generalce. Robert powtórzył więc świetny finisz z masters deblowego :)
Bartosz Joniec, Krzysztof Błaszczyk, Robert Mrzygłód, Artur Benerat,
Krystian Łączykowski, Damian Wojnar, Wojciech Stasiło
III miejsce Robert Mrzygłód , vicemistrz Bartosz Joniec
Grand Prix ATŚ gr.C   » ranking końcowy   » masters gr.C
mistrz Krystian Łączykowski, vicemistrz Piotr Rojek, III miejsce Bogdan Słowik
Już przed masters kwestia mistrzostwa w grupie podstawowej była rozstrzygnięta - stale progresujący Krystian Łączykowski miał bezpieczną przewagę nad rywalami. Zapowiadała się natomiast walka o vicemistrzostwo pomiędzy Bogdanem Słowikiem mającym przewagę kilkunastu punktów nad Piotrem Rojkiem. Bogdan zaczął rewelacyjnie od zwycięstwa z nowym mistrzem (!), ale w drugiej rundzie porażka, a w trzeciej stracił seta. Tej szansy nie zmarnował Piotrek zajmując drugiej miejsce w masters odrobił stratę do Bogdana i zdobył vicemistrzostwo.
vicemistrz Piotr Rojek, mistrz Krystian Łączykowski, III miejsce Bogdan Słowik
Grand Prix ATŚ Kobiet   » ranking końcowy   » masters kobiet
mistrzyni Joanna Olszówka-Zarzecka, vicemistrzyni Iza Mackiewicz, III miejsce Małgorzata Urbańczyk
Tytuł mistrzyni dzięki świetnemu wynikówi w turnieju masters obroniła Joasia Olszówka-Zarzecka. Drugie miejsce zajęła Iza Mackiewicz, a liderka rankingu Małgorzata Urabńczyk spadła na trzecią pozycję.
To był najbardziej udany sezon letnich rozgrywek kobiet w historii ATŚ - rozegraliśmy siedem turniejów w których udział wzięły 23 zawodniczki. Na życzenie Pań na sezon halowy uruchomimy cykl kobiecych turniejów deblowych ze zmianą partnerki.
Joasia Olszówka-Zarzecka, Ela Węgrzyn, Magda Fryc, Aleksandra Wąsacz, Sonia Draga,
Teresa Jurczak, Marzena Rojek, Dominika Janik-Hornik, Iza Mackiewicz, Małgorzata Urbańczyk
vicemistrzyni Iza Mackiewicz, mistrzyni Joasia Olszówka-Zarzecka i miejsce III Małgorzata Urbańczyk
Grand Prix ATŚ 45+   » ranking końcowy   » masters 45+
mistrz Zbigniew Więcław, vicemistrzyni Robert Baran, III miejsce Tomasz Musiorski
Masters 45+ podobnie jak turnieje cyklu 45+ przebiegło pod dyktando zimowego mistrza Zbyszka Więcława, który bez problemów obronił tytuł. Wicemistrzostwo wywalczył Robert Baran, a na pozycję trzecią awansował Tomek Musiorski.
Darek Kotuchna, Marian Popiołek, Tadek Rogowski, Tomek Musiorski, Zbyszek Więcław,
Darek Krawczyk, Marek Szczerbowski, Jarek Giejc, Robert Baran
mistrz Zbyszek Więcław, vicemistrz Robert Baran i trzeci Tomek Musiorski
Grand Prix ATŚ 55+   » ranking końcowy   » masters 55+
mistrz Darek Kotuchna, vicemistrzyni Zygmunt Kopczyński, III miejsce Krzysztof Kużdrzał
Darek Kotuchna, Krzysztof Seman, Zygmunt Kopczyński, Hieronim Kowalski, Krzysztof Kużdrzał
miejsce III Krzysztof Kużdrzał, mistrz Darek Kotuchna, vicemistrz Zygmunt Kopczyński
Darek Kotuchna nie przegrywając seta zwyciężył turniej masters 55+ odrabiając sporą stratę 98 pkt do lidera Zygmunta Kopczyńskiego, który musiał zadowolić się vicemistrzostwem. Na miejscu trzecim drugi w masters Krzysztof Kużdrzał
Grand Prix ATŚ deble zmienne gr.A   » ranking końcowy   » masters deble gr.A
mistrz Krzysztof Stefańczyk, vicemistrzyni Patryk Słodownik, III miejsce Zbigniew Więcław
Lider rankingu Krzysiek Stefańczyk po porażce w trzeciej rundzie mocno naciskany przez drugiego w kwalifikacji Patryka Słodownika wygrał jednak pewnie swój czwarty mecz i zdobywając mistrzostwo po raz kolejny udowodnił, że w deblowe klocki nie ma sobie równych. Vicemistrzem został Patryk mimo bezpośredniej porażki 1-2 z goniącym go trzecim w klasyfikacji Zbyszkiem Więcławem. Gratulacje należą się również Piotrkowi Kwiatkowskiemu, który po raz pierwszy od niepamiętnych czasów pojawił się na kortach bez kontuzji i niespodziewanie bez porażki wygrał masters choć w generalce nie starczyło to na podium.
III miejsce Zbyszek Więcław, mistrz Krzysiek Stefańczyk, vicemistrz Patryk Słodownik
Grand Prix ATŚ deble zmienne gr.B   » ranking końcowy   » masters deble gr.B
mistrz Bartek Janus, vicemistrzyni Bogdan Słowik, III miejsce Robert Mrzygłód
Bardzo zacięty przebieg miało masters gr.B gdzie kilku zawodników siedziało na ogonie liderowi rankingu Bogdanowi Słowikowi. No i stało się: słabszą dyspozycję Bogdana wykorzystał Bartek Janus wygrywając masters zdobył mistrzostwo i zepchnął Bogdana na drugą pozycję w generalce. Świetnym finiszem awansował z 17 (!!) pozycji na trzecią Robert Mrzygłód.
vicemistrz Bogdan Słowik, mistrz Bartek Janus, III miejsce Robert Mrzygłód
#  2016-09-30    ATŚ 2016
Piąty cykl letnich rozgrywek GP ATŚ dobiega końca. W sobotę 24.09 w piękny jesienny dzień na Sport Park Budowlani wyłoniliśmy mistrza GP ATŚ oraz mistrzów w grupach A i B, a tydzień później poznaliśmy mistrza Ligi ATŚ gr.C. Przed nami jeszcze masters gry deblowej. Dziękujemy kortom Sport Park Budowlani, Muchowiec, Multisport Zabrze za ufundowanie dla zawodników z podium wszystkich grup karnetów na zimowe rozgrywki ATŚ 2016/17.
Grand Prix ATŚ   ranking końcowy   masters
mistrz Marcin Pokrzywnicki, vicemistrz Rafał Tkaczewski, III miejsce Artur Otremba
Już niemal tradycyjnie liderem rankingu przez prawie cały cykl rozgrywkowy był Marcin Pokrzywnicki. Tym razem Marcin zachował pozycję lidera do turnieju MASTERS zachowując przewagę 326 pkt nad obrońcą tytułu mistrzowskiego Rafałem Tkaczewskim i 546 pkt nad faworytem masters Arturem Otrembą. Artur praktycznie nie miał szans na przeskoczenie Marcina i mógł jedynie powalczyć o wicemistrzostwo. Natomiast strata Rafała była do odrobienia - musiałby wygrać masters i liczyć na to, że Marcin znajdzie się poza podium.
W pierwszej rundzie nie było niespodzianek - liderzy rankingu wygrali za 3 pkt. Kojarzenie rundy 2 sparowało Marcina z Rafałem. Ich ostatnie siedem meczy to zacięte pojedynki, które rozstrzygały supertiebreaki raz w jedną raz w drugę stronę. Marcin świadomy wagi spotkania grał bardzo skoncentrowany, z pewnym szybkim pierwszym serwisem, jak zawsze z "podwójnym życiem" w obronie i w odpowiednich momentach kontrujący akcjami przy siatce. Rafał jak zwykle uderzał mocno, rozprowadzał Marcina po korcie ale wielokrotnie zabrakło wykończenia ostatniej piłki gdy Marcin był już "na kolanach". Marcin wygrał 6:5 6:4 co zapewniło mu tytuł Mistrza ATŚ 2016.
W rundzie trzeciej Artur pokonał Marcina zwyciężając masters, a Rafał Andrzeja Wacława co mimo porażki z Marcinem dało mu dzięki dobremu bilansowi gemów drugiej miejsce w masters. W końcowej klasyfikacji Rafał i Artur zdobyli tyle samo punktów i o tytule wicemistrzowskim zadecydował wyższy ranking ELO Rafała.
vicemistrz Rafał Tkaczewski, mistrz Marcin Pokrzywnicki, III miejsce Artur Otremba
Grand Prix ATŚ gr.A   ranking końcowy   masters
mistrz Juri Fomin, vicemistrz Dariusz Kotuchna, III miejsce Patryk Słodownik
W grupie A zaawansowanej realne szanse na mistrzostwo miało aż pięciu uczestników. Słowa uznania należą się Krzyśkowi Capucie, któremu ranking ELO umożliwiał start w masters B i praktycznie pewne mistrzostwo, ale mimo to zdecydował się na start w gr.A i walkę o miejsce na podium w wyższej grupie. Prawdziwie sportowa postawa.
Już w pierwszej rundzie doszło do meczów między pretendentami. Krzysziek pokonując Darka Kotuchnę zbliżył się do liderów. Podobnie Jurij Fomin pokonując w supertiebreaku Tadzia Rogowskiego. Również Patryk Słodownik wygrał swój mecz.
W rundzie drugiej pewnie wygrawa Jurij z Robertem Ćwikiem. Patryk pokonuje Krzyśka pozbawiając go szans na mistrzostwo. Darek i Tadek odrabiają straty zachowując szanse nawet na wicemistrzostwo.
Kojarzenia rundy 3 idealne: Jurij vs Patryk grają o mistrzostwo (Patryk musi wygrać za 3 pkt) a Darek z Tadkiem o miejsce na podium. Po zaciętym meczu w supertiebreaku wygrał Jurij i pewnie zdobył mistrzostwo w gr.A. O wicemistrzostwie zadecydowało zwycięstwo Darka za 3 pkt z Tadziem dzięki czemu przeskoczył nieznacznie pechowego Patryka.
vicemistrz Darek Kotuchna, mistrz Jura Fomin, III miejsce Patryk Słodownik
Grand Prix ATŚ gr.B   ranking końcowy   masters
mistrz Adam Starok, vicemistrz Artur Benerat, III miejsce Marek Masłowski
Po rezygnacji ze startu w masters B Krzyśka Caputy wyraźnym liderem został Marek Masłowski ale za nim silna grupa pościgowa trzech zawodników Artur Benerat, Łukasz Maczuga i Adam Starok. Zwycięstwo w masters któregokolwiek z nich przy zajęciu przez Marka miejsca poza podium spychało go z pozycji lidera rankingu.
Wydawało się, że nagroźniejszym z pretendentów z grupy pościgowej będzie Łukasz, który od maja do lipca zanotował przyrost 126 pkt ELO i zupełnie nie przypominał chwiejnego gracza z poprzednich sezonów.
W pierwszej rundzie Marek po wygraniu pierwszego seta przegrał jednak z Adamem. Pewnie wygrał Łukasz, a Artur nie zdobył punktu. W rundzie 2 Adam zaliczył wygraną za 3 pkt, a Łukasz po długim boju uległ w supertiebreaku najwyżej rozstawionemu graczowi Olkowi Stępniowi. Marek po porażce z Arturem niestety odpadł z walki o mistrzostwo.
W ostatniej rundzie Adam wygrywa z Olkiem, który wycieńczony pojedynkiem z Łukaszem już na początku meczu musiał skreczować. Zapewniło to Adamowi zwycięstwo w masters i tytuł mistrza bez oczekiwania na pozostałe wyniki. Również Łukaszowi mecz z Olkiem dał się we znaki - w meczu trzeciej rundy z Markiem trzymał się dzielnie aż do tiebreaka w pierwszy secie. Później opadł już z sił przegrywając bez zdobycia seta, dzięki czemu Marek wybronił miejsce na podium. Pewnie za 3 pkt zwyciężył natomiast Artur, który mimo porażki w pierwszej rundzie z 6 pkt zajął samodzielne drugie miejsce w masters i drugie w generalce.
vicemistrz Artur Benerat, mistrz Adam Starok, III miejsce Marek Masłowski
W gr.B cieszą miejsca Artura, który rok temu był mistrzem gr.C oraz Marka, który był z kolei mistrzem gr.C w sezonie halowym 2014/15 co jest dowodem, że można w tenisie zrobić postęp nawet będąc już w średnim wieku :)
Liga ATŚ gr.C   ranking końcowy
mistrz Daniel Kopeć, vicemistrz Leszek Jezierski, III miejsce Krystian Łączykowski
Daniel Kopeć i Leszek Jezierski przez cały sezon przewodzili stawce zawodników w Lidze ATŚ gr.C. W końcówce sezonu Daniel odskoszył na parę punktów od Leszka, a do niego z kolei zblizyła się grupa pościgowa z Krystianem Łączykowskim i Michałem Boruniem na czele. Ostatnia sesja mogła przynieść jeszcze przetasowania w czołówce.
O mistrzostwie zadecydowała już jednak pierwsza runda - Daniel wygrał bowiem swój mecz, a goniący go Leszek z kolei przegrał z Łukaszem Gajkiem. Walczący o wicemistrzostwo Krystian i goniący go Michał oboje wygrali za 3 pkt zbliżając się do Leszka.
W drugiej rundzie Leszek wygrał z Edwardem Siwym i zapewnił sobie wicemistrzostwo. Krystian z przewagą 2 pkt nad Michałem pozostali na placu boju walcząc o miejsce trzecie. Obaj mieli ciężkich rywali Michał grał z Bartkiem Kormaniakiem, a Krystian z Łukaszem Gajkiem. Niespodziewanie Michał wygrał gładko pierwszy set, a Krystian przegrał, wyraźnie nie dając sobie rady ze stylem gry Łukasza. W drugiej części meczu Michał jednak kompletnie się pogubił i ostatecznie przegrał z Bartkiem w supertiebreaku i choć Krystian przegrał również drugi set to o jeden punkt wybronił miejsce trzecie.
vicemistrz Leszek Jezierski, mistrz Daniel Kopeć, III miejsce Krystian Łączykowski
Na uwagę zasługuje postęp jaki dokonał się w grze Krystiana : od maja zanotował wzrost o 133 pkt ELO, a od "dołka" z grudnia 2015 aż o 188 pkt. Tak trzymać i powodzenia w zimowej Lidze w grupie B :)
#  2016-04-20    ATŚ 2015/16
W sezonie halowym 2015/16 po raz pierwszy poza tradycyjnym już cyklem trzyrundowych turniejów Grand Prix ATŚ rozegraliśmy Ligi ATŚ w formacie dwurundowych sesji (mecze od stanu 1:1 w każdym secie + supertiebreak). Na zakończenie sezonu można już śmiało powiedzieć, że ta formuła przyjęła się i będziemy ją kontynuować w sezonie letnim 2016 i kolejnych sezonach halowych.
Dziękujemy klubowi Sport Park Budowlani za unfundowanie dla zwycięskich trójek w poszczególnych kategoriach karnetów na letnie rozgrywki ATŚ.
Grand Prix ATŚ   ranking końcowy   masters
mistrz Rafał Tkaczewski, vicemistrz Marcin Pokrzywnicki, III miejsce Michał Wilamowski
Od listopada do końca lutego liderem rankingu Grand Prix ATŚ był Marcin Pokrzywnicki, ale końcówka sezonu należała do obrońcy tytyłu Mistrza ATŚ Rafała Tkaczewskiego, który po turnieju mistrzowskim na początku marca zajął pozycję lidera. Przed masters Marcin miał 216 pkt straty co dawało mu praktyczne szanse na dogonienie Rafała. W grupie pościgowej byli jeszcze Michał Zawiła i tradycyjnie już szarżujący czołówkę z dalszych miejsc na koniec sezonu Michał Wilamowski ale realnie mieli już tylko szanse na vicemistrzostwo.
W pierwszej rundzie wszyscy faworyci wygrali swoje mecze za 3-pkt. W drugiej rundzie zmierzyli się Rafał z Marcinem i dwa Michały. Tym razem to Marcian po supertiebreaku okazał się lepszy od Rafała. A dwa Michały rozpoczęły swój taniec - Michał Wilamowski jeszcze bez porażki w ATŚ, Michał Zawiła na fali, bez porażki od 8 meczów w turniejach mistrzowskich. Po świetnym meczu zwyciężył Michał Zawiła i przy porażce Rafała jego szance ma mistrzostwo przestawały być tylko teorią. Wystarczyło wygrać trzeci mecz i tym samym masters, a Rafał musiałby znaleźć się poza podium. Taki scenariusz był możliwy bo Rafala czekałby mecz z Michałem Wilamowskim lub Miłoszem Pająkiem... Niestety z powodu zobowiązań rodzinnych Michał Zawiła nie mógł kontynuować rundy trzeciej :(
Trudno, gramy dalej... kojarzenie rundy 3: Rafał vs Dawid Kin i Marcin vs Miłosz Pająk. Rafał miał problemy tylko w pierwszym secie i wygrał za 3 pkt co niezależnie od wyniku meczu Marcina zapewniało mu już obronę tytułu Mistrza ATŚ 2015/16. Michał Wilamowski wygrał swój trzeci mecz co dało mu co prawda drugie miejsce w masters ale nie pozwoliło na dogonienie Marcina. Końcowa klasyfikacja Grand Prix ATŚ : Rafał Taczewski, Marcin Pokrzywnicki, Michał Wilamowski, Michał Zawiła - a więc pierwsza trójka identyczna jak w letnim Grand Prix 2015.
mistrz Rafał Tkaczewski, vicemistrz Marcin Pokrzywnicki
Grand Prix Beskidów   ranking końcowy   masters
mistrz Zbigniew Dyrbuś, vicemistrz Marcin Pokrzywnicki, III miejsce Mateusz Krawiec
Ostatnie tygodnie to wspaniały finisz Zbyszka Dyrbusia, który cały czas zmniejszał dystans do lidera rankingu Marcina Pokrzywnickiego. Przed masters Marcin miał jeszcze 174 pkt przewagi, sprawa mistrzostwa pozostawała więc wciąż otwarta.
W pierwszej rundzie obaj liderzy wygrali za 3 pkt. Decydująca okazała się druga runda, w której Zbyszek zmierzył się z Waldemarem Gnatowskim, a Marcin z Waldemarem Butanowiczem. Zbyszek był dwukrotnie lepszy w tiebrekach zdobywając komplet 3 pkt, a Marcin po wygraniu pierwszego seta przegrał drugiego i ostatecznie cały mecz w zaciętym supertiebreaku. W takim ukladzie nie doszło w trzeciej rundzie do bezpośredniego starcia liderów i Marcin mógł liczyć jedynie na potknięcie Zbyszka w meczu z Waldemarem Butanowiczem. Jednak Zbyszek wygrał pewnie i zwyciężając masters w końcowej klasyfikacji prześcignął Marcina o... zaledwie 6 pkt !!
Trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej wybronił Mateusz Krawiec, którego ostro gonił trzeci zawodnik masters Waldemar Gnatowsky (zabrakło mu 15 pkt).
mistrz Zbigniew Dyrbuś, vicemistrz Marcin Pokrzywnicki, III miejsce Mateusz Krawiec
Emocji więc nie brakowało i na pewno nie zabraknie ich również w letnim Grand Prix Beskidów na kortach BKT Advantage - do zobaczenia na cegle.
Grand Prix ATŚ deble ze zmianą partnera   ranking końcowy   masters
mistrz Maciej Garczyński, vicemistrz Patryk Słodownik, III miejsce Franciszek Ambroziak
W tym sezonie halowym w formacie turniejów deblowych ze zmianą partnera zaliczyliśmy trzy udane imprezy sobotnie oraz regularnie spotykaliśmy się na wieczornych turniejach piątkowych. Liderami rankingu było dwóch czołowych specjalistów tego formatu Patryk Słodownik oraz Maciek Garczyński. Patryk miał 112 pkt przewagi, a ponieważ jest drugim deblistą wg rankigu ELO i rzadko kończy turniej poza czołówką wydawało się, że pewnie dowiezie przewagę.
Zadecydowały mecze gdy obaj liderzy stawali po przeciwnej stronie siatki - a doszło do tego trzykrotnie !! Najpierw w rundzie 2 Patryk przegrał 1-2 w parze z Jasiem Różyckim przeciw Maćkowi i Robertowi Urbańczykowi. Jednak już w kolejnej trzeciej rundzie Patryk z Frankiem Ambroziakiem pokonali 2-1 Maćka w parze z Markiem Żelaznym. Tak, więc do ostatniej rundy obaj przystąpili z dorobkiem 6 pkt - pogoń zaczynała się więc od początku...
W rundzie 4 liderzy zmierzyli się po raz trzeci Patryk w parze z Małgorzatą Urbańczyk, a Maciek z Piotrem Kwiatkowski. Patryk dwoił się i troił pozostawiając partnerce krycie siatki i polowanie na woleje ale siła ognia męskiej pary przeważyła 6:5 6:4. Patryk wylądował poza podium, a Maciek z 9 pkt zajął w masters dzielone drugie miejsce, zgarnął punkty bonusowe i przeskoczył Patryka w generalce.
A tymczasem korzystając z pojedynków liderów i dwukrotnych podziałów punktów 2-1 na czoło tabeli po rundzie trzeciej awansował Franek Ambroziak. W rundzie czwartej zaliczając kolejny wygrany mecz przypieczętował zwycięstwo w masters co dało mu awans na trzeciej miejsce w generalce.
vicemistrz Patryk Słodownik, mistrz Maciej Garczyński, III miejsce Fransiszek Ambroziak
Do zobaczenia na letnich imprezach deblowych - będzie i zabawowo i sportowo !!!
Liga Kobiet ATŚ   tabelka ligowa
mistrzyni Izabela Mackiewicz, vicemistrzyni Teresa Jurczak, III miejsce Wiola Kubik
Tutuł mistrzyni Ligi Kobiet pewnie zdobyła Izabela Mackiewicz przegrywając w całej lidze tylko jeden mecz po zaciętym supertiebreaku z Bożeną Pactwą. Dzięki dwóm zwycięstwom za 3 pkt w ostatniej sesji ligowej tytuł wicemistrzyni zodbyła Teresa Jurczak spychając na miejsce trzecie niestety nieobecną na ostatniej sesji Wiolę Kubik.
z pucharami: vicemistrzyni Teresa Jurczak i mistrzyni Iza Mackiewicz
W Lidze Kobiet ATŚ udział wzięło łącznie 20 zawodniczek. Poziom był dość zróżnicowany ale dzięki systemowi kojarzeń przeciwniczek z sesji na seję coraz więcej meczy było wyrównanych i o wyniku często decydowały dopiero supertiebreaki.
Wszystkie Panie zapraszamy na letnią edycję Ligi Kobiet ATŚ.
Liga ATŚ gr.A   tabelka ligowa
mistrz Michał Zadróż, vicemistrz Jarosław Giejc, III miejsce Jan Różycki
Już przed ostatnią sesją zwycięstwo zapewnił sobie debiutujący w rozgrywkach ATŚ Michał Zadróż. Start w lidze rozpoczął do porażki z Patrykiem Słodownikiem, ale szybko odrobił straty i po sesji 3 został samodzielnym liderem. Prowadzenia nie oddał już do końca choć nie było łatwo - jego końcowy bilans to 9 zwycięstw i 5 porażek.
mistrz Michał Zadróż
Natomiast dopiero ostatnia runda pomiędzy pretendującą czwórką : Jasiu Różycki vs Patryk Słodownik i Jarek Giejc vs Piotr Kwiatkowski rozstrzygneła losy miejsc 2-3. Oba mecze były bardzo zacięte i rozstrzygnęły się dopiero w supertiebreakach. Jarek i Piotrek to starzy znajomi - bilans 2-1 dla Jarka ale ostatni marcowy mecz wygrał Piotrek. Po przegraniu pierwszego seta Jarek zdołał odrobić straty i zrewanżować się po wygraniu supertiebreaka za ostatnią porażkę. Natomiast Jasiu z Patrykiem w grze singlowej spotkali się dopiero po raz pierwszy i dość nieoczekiwanie lepszy okazał się Jasiu. Patryk grał niepewnie, gdzieś zgubił się jego grany z nikąd płaski kończący forhend... być może nie otrząsnął się po utracie mistrzostwa w grze deblowej dzień wcześniej. Natomiast Jasiu już na dobre zadomowił się w grupie 'żółtych' zaawansowanych zawodników z ELO > 1100.
Po tych zwycięstwach Jarek i Jasiu zdobyli obaj po 20 pkt i o vicemistrzostwie zadecydowała lepsza różnica wygranych/przegranych setów - Jarek miał o... jeden set więcej.
przed walką o miejsca 2-3 : Piotr Kwiatkowski, Jasiu Różycki, Jarek Giejc i Patryk Słodownik
Liga gr.A z limitem ELO 1200 została pomyślana dla graczy zaawansowanych, którzy nie grywali w tenisa na poziomie wyczynowym oraz tych dla których trzymeczowe turnieje wiążą się z zbyt dużym obciążeniem fizycznym. W gr.A uczestniczyło 49 zawodników, ale tylko połowa grywała regularnie. Zwłaszcza zawodnicy z górnej pólki z ELO bliskim 1200, którzy najwyraźniej potraktowali udział w sesjach ligowych treningowo koncentrując się na startach w turniejach GP ATŚ. Cieszy liczny udział zawodników z przedziału 45+ (aż ośmiu w pierwszej dziesiątce) z których większość była przemęczona formułą trzyrundwoych turniejów.
Liga ATŚ gr.B   tabelka ligowa
mistrz Aleksander Stępień, vicemistrz Robert Ćwik, III miejsce Jarosław Giejc
Już przed ostatnią sesją było jasne, że zwycięzcą Ligi ATŚ gr.B (średniozaawansowanej) jest Aleksander Stępień. Jednak poziom zawodników w tej grupie był bardzo wyrównany - bilans mistrza na dystansie całej ligi to 11 zwycięstw i 5 porażek. Nic dziwnego, że walka o kolejne miejsca trwała do ostatniej rundy.
Najpierw po zwycięstwie nad swoim ulubionym rywalem Piotrem Kwiatkowskim tytuł wicemistrza wybronił przed grupą pościgową Robert Ćwik. Ostatecznie trzecie miejsce dzieki dobremu finiszowi (5 pkt w ostatniej sesji) zajął Jarek Giejc. Jego najgroźniejsi konkurenci do miejsca trzeciego Artur Benerat i Marek Huchel przegrali niespodziewanie swoje mecze ostatniej rundy.
vicemistrz Robert Ćwik, mistrz Aleksander Stępień, III miejsce Jarosław Giejc
Liga ATŚ gr.C   tabelka ligowa
mistrz Marcin Domin, vicemistrz Andrzej Kołodziej, III miejsce Mirosław Rzeszowski
Przewodnictwo w Lidze gr.C po piątej sesji objął Marcin Domin zmieniając dotyczasowego lidera Mirosława Rzeszowskiego. Od tego czasu Marcin systematycznie z sesji na sesję powiększał przewagę nad liczną grupą pościgową i tylko fatalny wynik (max 1 pkt) w ostatniej sesji mógł pozbawić go mistrzostwa. Ale cudów nie było - Marcin wygrał w przedostatniej rundzie z Kazimierzem Gubasem (rewanż za porażkę w rundzie 8 - 11:9 w supertiebraku) i został mistrzem Ligi gr.C.
Drugiego miejsca bronił Mirosław Rzeszowski, który ostatnią sesję rozgrywał w pierwszym terminie na Multisport. Szansę dogonienia go miało jeszcze kilku zawodników. Czarnym koniem okazał się Andrzej Kołodziej, który we wcześniejszych sesjach zaliczył ze zmiennym szczęciem (0 pkt w przedostatniej sesji) wszystkich graczy ścisłej czołówki dzięki czemu w ostatnich dwóch rundach miał nieco łatwiejszych rywali. W pełni to wykorzystał - dwa zwycięstwa za 3 pkt dały mu awans o parę oczek i zupełnie nieoczekiwany przez konkurentów tytuł vicemistrza.
O pechu może mówić walczący o vicemistrzostwo Mateusz Pławecki... W ostatniej rundzie trafił na świeżo upieczonego mistrza Marcina Domina i po wygraniu z nim pierwszego seta vicemistrzostwo było blisko a miejsce III prawie pewne. Jednak jak na mistrza przystało Marcin odwrócił losy meczu wygrywając w supertiebreaku i Mateusz musiał pogodzić się z zajęciem czwartego miejsca przez gorszy bilans setów z trzecim zawodnikiem Ligi gr.C Mirosławem Rzeszowskim.
vicemistrz Andrzej Kołodziej, mistrz Marcin Domin, IV miejsce Mateusz Pławecki
czołówka Ligi gr.C przed ostatnią rundą
W gr.C startowało również sporo pań. Nie jest niespodzianką, że najwyższe 11 miejsce wśród nich zajęła Iza Mackiewicz mistrzyni Ligi Kobiet. Dobrze radziły sobie również Elżbieta Węgrzyn, Wiola Kubik, Bożena Pactwa i Teresa Jurczak - wszystkie panie miały podobny stosunek meczy wygranych do przegranych w granicach 35-45%, a więc naprawdę sukces w starciu z mężczyznami.
W Lidze gr.C startowało 63 zawodników z tego ponad połowa regularnie co sesję. Poziom graczy w gr.C wyraźnie się podniósł, wielu próbuje już sił w startach w gr.B. Niestety kilkunastu zawodników wyraźnie zniechęciło się po nieudanych startach w pierwszych sesjach. Szkoda, że zabrakło cierpliwości bo system kojarzeń na kolejne sesje gwarantował mecze pomiędzy zawodnikami z dolnej części tabelki ligowej, byłoby więc do rozegrania wiele wyrównanych pojedynków.
Mamy nadzieję, że letnia edycja Ligi gr.C będzie równie udana !!
Liga ATŚ gr.D   tabelka ligowa
mistrz Michał Neuman, vicemistrz Piotr Grycz, III miejsce Kamil Buchacz
W tym sezonie przetarliśmy szlaki rozgrywek w gr.D (początkującej). Grupa jest pomyślana dla graczy, którzy jeszcze przegrywają w gr.C oraz młodzieży (od około 12 lat w górę) regularnie uczącej się grać w tenisa.
Rozgralismy cztery sesje w których udział wzięło 19 zawodników. Zwycięzcami zostali seniorzy Michał Neuman i Piotr Grycz, ale już na trzecim miejscu zameldował się przedstawiciel nowego pokolenia Kamil Buchacz. Wszystkie sesje rozegraliśmy na Sport Park Budowlani pod okiem instruktora Andrzeja Bogacza, który zachęcił do udziału w lidze wielu swoich podopiecznych w tym wicemistrza i najlepszego juniora.
Wszystkich początkujących graczy bez względu na płeć i wiek zapraszamy do letniej Ligi gr.D.
 
 
Załóż konto - zorganizuj rozgrywki w Twoim klubie | Znajdź klub | Tu gramy - dołącz do nas !! | Zarezerwuj kort | Kontakt z administratorem serwisu